Ja përballjet në gjysmëfinalet e Championsit

uefa

Është hedhur shorti në Nyon të Zvicrës  duke përcaktuar dy çiftet e gjysmëfinaleve në Ligën e Kampionëve. Goglat e tërhequra nga Dejan Stankovic kanë rezervuar përballje spektakolare.

Manchester City do të sfidojë Realin e Madrid, në një sfidë që vendosë përballë dy skuadra që kanë shpenzuar shumë në vitet e fundit.

Çifti tjetër do të jetë ai mes Atletico Madrid dhe Bayernit të Mynihut në një duel që premton shumë rivalitet.

Finalja e madhe e këtij sezoni do të luhet në Milano.

 

Pin It