Jemi të ngazëllyer që kemi një lojtar si Xhaka

Granit Xhaka (Borussia Moenchengladbach 34) gibt Anweisungen Borussia Moenchengladbach vs FSV Mainz 05 --- Fussball --- 1. Bundesliga --- 7. Spieltag --- 05.10.2014 EP_JSE Granite Xhaka Borussia Moenchengladbach 34 gives Instructions Borussia Moenchengladbach vs FSV Mainz 05 Football 1 Bundesliga 7 Matchday 05 10 2014

Granit Xhaka, objektivi i klubeve të mëdha nuk do të lëvizë në janar nga Borussia Monchengladbachu.

Drejtori sportiv i Monchengladbach, Max Eberl, ka thënë se mesfushori shqiptar nuk do të largohet gjatë janarit.

“Ne jemi të ngazëllyer që kemi një lojtar si Xhaka dhe shpresojmë që ai të qëndrojë me ne edhe për një kohë të gjatë”.

“Në janar nuk do të largohet, por nuk e di se çfarë mund të ndodhë gjatë verës. Pas kësaj periudhe ne do të marrim në konsideratë çdo opsion”, ka thënë Eberl.

Pin It