Juventus fiton bindshëm, i afrohet kreut (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=TYHK36rJRO0

Juventusi ka fituar me poker golash ndaj Udineses.

Edhe pse Juventusi ishte mysafir në stadiumin e Udinezes arriti të shënojë katër gola.

Për Juventusin shënuan Dybala (15′, 26′), Khedira (18′) dhe Alex Sandro (42′).

Në pjesën e dytë rrjetat mbetën të paprekura.

Juventusi vazhdon formën e tij të mirë dhe me këtë fitore ngjitet në vendin e dytë me 42 pikë, 2 më pak se Napoli i vendit të parë.

juve-l-euml-pas-interin-dy-pik-euml-larg-kreut-video_hd

 

 

Pin It