Ka kohën edhe i ftohti, bien temperaturat në të gjithë vendin

Dimri ka marrë formë të mirëfilltë, referuar temperaturave të ditët e fundit. E në fakt siç thonin të motçmin ka kohën edhe ftohti! Gjatë  ditës së sotme, moti në vendin tonë parashikohet të jetë i kthjellët  dhe me vranësira.

Shërbimi meteorologjik bën të ditur se era do të jetë me drejtim Verilindje-Juglindje 1-15m/sek. Deti i forcës 4 me lartësi dallge 2.1metër.

Orët e para të mëngjesit do të ketë një rënie të temperaturave. 

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Vendet malore            -4°/7°C

Vendet e ulta              -1/14°C

Vendet bregdetare      2°/14°C

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër -2/12  diell re
Kukës -3/7   re diell
Lezhë -1/12   diell re
Dibër -4/5   re diell
Durrës 0/12   diell re
Tiranë 0/14  diell  re
Elbasan -2/12  diell re
Berat -2/14   diell re
Vlorë 4/12   diell re
 Korcë -4/5   diell re
Gjirokastër -2/12   diell  re
Sarandë 4/14   diell re

 

Pin It