Kondogbia mund të bashkohet me Liverpoolin

kondogbia

Geoffrey Kondogbia mund të bashkohet me Liverpoolin.

Mesfushori 23 vjeçar ka dështuar të tregojë vetën nën urdhrat e Frank de Boerit dhe largimi mund të jetë i detyrueshëm.

Pas barazimit 1-1 me Bolognan, holandezi e akuzoi Kondogbian për humbjen e topit dhe barazimin.

Por klubi i Liverpoolit, pas kërkesës së Jurgen Kloppit e ka kërkuar lojtarin.

The Reds e duan lojtarin që ka luajtur me Sevillan dhe Monacon, dhe mund ta marrin si huazim.

Pin It