Kosovë, hyn në fuqi kodi telefonik ndërkombëtar 383

kodi-telefonik-780x439

Shteti i Kosovës u bë sot me kod telefonik ndërkombëtar 383.

“Ky lajm përbën një të arritur historike për fushën e telekomit dhe fuqizon subjektivitetin ndërkombëtar të shtetit të Kosovës”, u shpreh ministrja për Dialog, Edita Tahiri.

Gjatë ditës do të ketë edhe konferencë për media në lidhje me këtë çështje.

Pin It