Kosovë-Maqedoni, javën e ardhëshme ratifikohet marrëveshja e lëvizjes së lirë

gfhgf

Javën e ardhshme, Kuvendi në Shkup pritet të ratifikojë marrëveshjen mes Maqedonisë e Kosovës për lëvizjen vetëm me letërnjoftime të qytetarëve të dy vendeve. Deputetja e BDI-së, Nora Aliti deklaroi se “marrëveshja paraqet hap drejt heqjes së tërësishme të kufijve, për një rajon të integruar plotësisht dhe në BE e NATO”.

 

Pin It