Kush e fiton Këpucën e Artë këtë vit?

Gonzalo Higuain

Gjendja aktuale e golave dhe pikëve respektive për secilin lojtar:
1. Gonzalo Higuaín (SSC Napoli) 21 goals x 2 = 42 pikë
2. ‘Jonas’ Goncalves (Sport Lisboa e Benfica) 19 x 2 = 38
3. Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund) 18 x 2 = 36
3. Luis Suarez (FC Barcelona) 18 x 2 = 36
5. Karim Benzema (Real Madrid C.F.) 17 x 2 = 34
5. Robert Lewandowski (FC Bayern München) 17 x 2 = 34
7. Nemanja Nikolic (Legia) 22 x 1.5 = 33
8. Alex Teixeira (FC SHAKHTAR) 22 x 1.5 = 33
8. Eran Zahavi (Maccabi Tel Aviv) 22 x 1.5 = 33
10. Islam Slimani (Sporting Clube de Portugal) 16 x 2 = 32
10. Neymar Jr. (Barcelona) 16 x 2 = 32
10. Cristiano Ronaldo (Madrid) 16 x 2 = 32
10. Jamie Vardy (Leicester) 16 x 2 = 32

Pin It