Lajm i mirë për Realin dhe Atleticon

Real-Madrid-vs-Atletico-Madrid-UEFA-Champions-League-final

Ndërkohë që Realin dhe Atleticon ishin të dënuara pwr mostransferim lojtaresh, skuadrat madrilene kanë apeluar për dënimin e FIFA-s.

Pas gjykimit një lajm i shkëlqyer vjen për Real Madridin dhe Atletico Madrid pasi sipas mediave botërore thuhet se Komisioni i Arbitrazhit Sportiv ua ka hequr dënimin për mos-transferim të lojtarëve deri në janar të vitit 2017.

Mediat thonë se kjo do të thotë që skuadrat nga Madridi tani mund të blejnë lojtarë.

Pin It