Lazio-Roma, sherr, gola dhe rracizëm, ndodh gjithcka në “Derby della capitale”, Video dhe foto:

 

9ff6d79603622cd3b7ad33c29f6e7c68-87670-1480864928

Eshte luajtur këtë fundjavë derbi midis skuadave të qytetit të Romës. Një derbi i karakterizuar nga një tension i jashtëzakonshëm si brënda dhe jashtë fushës. Rezultati përfundimtar ishte 2 me 0 në favor të Romës me gola të shënuar nga Strotman dhe Naingolan por, nuk ka përfunduar gjithcka aty.

db0a2e52f1bd808ce862753eed14fd3f-46453-1480866124

Pas golit të parë të shënuar nga Strotman ka plasur një sherr masiv mes të dyja kampeve. Gjithcka ka ndodhur pasi Strotman në festim e sipër ka derdhur ujë mbi një lojtar Lacial i cili është kundërpërgjigjur menjëherë duke u ndëshkuar me karton të kuq, vetëm e verdhë për verdhekuqin. Por kjo nuk ka ndikuar në rezultat pasi lojtari Kataldi ishte rezervë dhe nuk ishte inkuadruar në lojë.

32016f93c97547d544c255a61b39f038-68478-1480866845

Pas golit të parë Roma shënon dhe të dytin me Naingolan me një gjuajtje nga 30 metra që ka lënë të shatngur Marketin, i aktivizuar si titullar në dëm të portierit të kombëtares Shqiptare Strakosha. Derbi i përfunduar me kaq? Apak. Pas ndeshjes lojtari i Lacios Lulic është prezantuar përpara kamerave dhe ka drejtuar fjalë me përmbajtje rraciste kundrejt lojtarit me ngjyrë të Romës ,Rudiger: “ Rudiger bën si fenomen tani por deri para 2 vjetësh shiste corape dhe rripa në rrugët e Shtutgartit” është shprehur Lulic.Video:

https://www.youtube.com/watch?v=L54SPgl6ECg

Deklarata këto që mund ti kushtojnë shtrenjtë Lulic dhe Lacios. Me këtë fitore Roma ruan vendin e dytë me 32 pikë po aq sa ka dhe Milan , 4 më pak se Juventus. Video me rastet dhe golat e ndeshjes:

https://www.youtube.com/watch?v=LtQsTEPMt9c

Pin It