Leicester kërkon Nigel de Jong

de-Jong

Leicester City kërkon të përforcoi mesfushën me lojtarin e Milanit, Nigel de Jong.

Ujqërit nuk dëshirojnë të dorëzohen dhe janë të gatshëm të ofrojnë 4.5 milion euro për të transferuar mesfushorin në Angli.

De Jong më parë ka luajtur te Manchester City dhe e njeh mirë futbollin në Premier League.

Kjo lëvizje mund të realizohet pasi lojtari nuk gjen hapësira tek formacioni i Mihajlovic.

Pin It