Lëngu i spinaqit me mollën i duhuri për dhimbjet e kockave

auto_saa1441358167

 

Lëngu i spinaqit me mollë është shumë i mirë për dhimbjet e kockave, pasi është shumë i pasur me vitaminat A dhe C për ansioksidantë dhe kalcium. Ky lëng është i përshtatshëm gjithashtu për njerëzit që vuajnë nga diabeti, përmban pak karbohidrate dhe gluten.

Përbërësit që duhen për përgatitjen e lëngut janë: 2 mollë jeshile të prera në tetë pjesë, 2 gjethe selino,1 ½ filxhan me spinaq, gjysmë grejpfruti (qitro i kuq) të qëruar, 1 copë xhenxhefil, akull

Përgatitja

  1. Vendosi këta përbërës tek shtrydhësja: spinaqin, qitron, mollët, xhenxhefilin dhe selinonë.
  2. Mbushni dy gota me akull (sipas dëshirës) dhe hidheni lëngun në gota.
  3. Duhet të pihet

 

Pin It