Lojtari dhe trajneri i muajt në Premierligë

11_1452847332-3170442

Quique Flores dhe Odion Ighalo janë më të mirët e muajit dhjetor në Premierligë.

Menaxheri i Watwordit, Quique Flores dhe sulmuesi i tij Odion Ighalo janë shpallur më të mirët e muajit dhjetor në Premier League.

Watford gjatë dhjetorit shënoj 3 fitore, barazoi një herë dhe pësoi një humbje.

Në anën tjetër Ighalo mposhti konkurrencën e Mesut Ozil, Marko Arnautovic, Riyad Mahrez, Romelu Lukaku dhe Dele Alli, duke mbyllur muajin me 5 gola.

Pin It