Lojtarja më e mirë e viti është Carli Lloyd

12491947_957142057695264_1199448694822704359_o

FIFA ka zgjedhur si lojtaren më të mirë të vitit dhe ajo është Carli Lloyd.

Carli Lloyd fitoi në një konkurrencë të fortë me gjermanen Calia dhe japonezen Carli Lloyd.

Carli Lloyd është futbolliste e Kombëtares amerikane.

Ajo në Kupën e Botë shënoi gjashtë gola duke dalë e dyta në ‘Këpucën e Artë’.

Pin It