Manchester United zhgënjen sërish (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=Ad0kZhIKzpA

Manchester Unitedi është mundur nga Southamptoni me rezultat 0-1.

Ishte një ndeshje e balancuar, por shumë e mërzitshme për ta shikuar, pasi rastet konkrete ishin të pakta nga të ekipet.

Golin e vetëm në ndeshje e shënoi Charlie Austin në minutën e 87-të, i cili u transferuara para disa ditësh nga QPR.

Edhe pse të ty anët kishin lojtarë të klasit botërorë në përbërje, gjatë gjithë ndeshjes kemi parë vetëm tri goditje në portë, dy të cilat erdhën në minutat e fundit të ndeshjes.

Djajtë e Kuq kishin për një nuancë posedimin e topit dhe pas kësja humbje ata renditën në vendin e pestë me 37 pikë, ndërsa mysafirët në pozitën e tetë me 33 pikë.

Vlen të theksohet se anësori shqiptar, Adnan Januzaj u inkuadrua në minutat e fundit të ndeshjes.

12615635_10153467060197746_8845523930130161175_o

Pin It