“Mbretërit” fitojnë titullin e 11 në Champions

Real Madrid është kampion i ri i Evropës

Real Madridi ka fituar Ligën e Kampionëve, pasi në finale ka mposhtur rivalin e qytetit Atletico Madridi dhe atë vetëm pas penalltive.

Koha e rregullta dhe vazhdimet kanë përfunduar me rezultat të barabartë, me të dy skuadrat që shënuan nga një gol.

Sergio Ramos shënoi në pjesën e parë për Realin, ndërsa Carrasco në pjesën e dytë për Atleticon.

https://www.youtube.com/watch?v=kocNsUd36Xo

https://www.youtube.com/watch?v=XlCTn7cVFkI

Pin It