Më të mirat e evropës pas Leroy Sanes

Leroy Sane

Leroy Sane është njëri ndër talentet më të mëdhenj në Gjermani dhe më gjerë.

Anëtari i skuadrës gjermane Schalke 04, Sane ka impresionuar të gjithë këtë vit me paraqitjet e tij me fanellën bardh e kaltër.

Kështu pasi vendosi qëndrimin e tij në skuadrën aktuale në janar, vështirë se Sane do të mbetet pjesë e Schalkes edhe pas qershorit.

Mediat gjermane kanë raportuar se Sane është duke u kërkuar nga katër skuadra të mëdha evropiane.

Barcelona, Real Madrid, PSG dhe Manchester City janë katër skuadrat e mëdha që po e kërkojnë talentin gjerman.

Schalke e vlerëson lart yllin e saj dhe për ta lënë të lirë kërkon 50 milionë euro.

Pin It