Messi dhe Ibra në mesin e ‘dembelëve” në Champions

ibra

Top 10 lojtarët që vrapojnë më së paku gjatë ndeshjeve të Ligës së Kampionëve. Në mesin e tyre është edhe ylli i Barcelonës, Lionel Messi.

Top 10

1. Naldo (Wolfsburg) – 7,357 km

2. Leo Messi (FC Barcelona) – 7,906 km

3. Thiago Silva (PSG) – 8,151 km

4. Gabriel (Arsenal) – 8,498 km

5. Koscielny (Arsenal) – 8522 km

6. Zouma (Chelsea) – 8,665 km

7. Ibrahimovic (PSG) – 8,666 km

8. David Luiz (PSG) – 8,715 km

9. Bony (Manchester City) – 8,722 km

10. Boateng (Bayern Munich) – 8,727 km

Pin It