Milan dhe Juve në garë për Banegan

Valencia+v+AC+Milan+Pre+Season+Friendly+RYldKMj4JcVx

Milani është hedhur në aksion për transferimin e mesfushorit të Sevillas, Ever Banega

Trajneri i Milanit, Sinisa Mihajlovic po synon që ta përforcoj ekipin gjatë afatit kalimtar të janarit.

Sipas Corriere dello Sport, Rossonerët kanë shfaqur interesim për mesfushorin e Sevillas, Ever Banega

Kontrata e mesfushorit skadon në verë dhe ai mund të largohet nga Sevilla për pak para.

Përveç Milanit në garë për Banega është edhe  Juventusi. Një derbi italian për mesfushorin e Sevilla-s.

Pin It