Milan merr zyrtarish Boateng

Db Milano 20/02/2013 - Champions League / Milan-Barcellona / foto Daniele Buffa/Image Sport nella foto: esultanza gol Kevin-Prince Boateng

Milan ka siguruar shërbimet e mesfushorit të Schalke 04, Kevin-Prince Boateng.

Ganezi tashëm ka nënshkruar marrëveshje për tu kthyer te Milani , ndërsa që më parë kishte filluar stërvitjen në Milanello.

Boateng kishte zhvilluar 100 ndeshje me Rossonerët, duke shënuar 17 gola për ta fituar edhe Scudetton në vitin 2010.

Ai ishte bashkuar me Schalke në vitin 2013 për 10 milionë euro.

Boateng ka qenë pjesë e Tottenham dhe Portsmouth në të kaluarën.

Pin It