Mjekët: Mjalti lufton problemet me kolitin

20140701140521657

Sipas të dhënave mjekësore dhe rasteve që trajtojnë mjekët proktolog, kjo problematikë, po pëson rritje tek të rinjtë të cilët janë të prirur të konsumojnë vetëm ushqime të thata.
Përpara se ti drejtoheni mjekut specialist për problemin tuaj, provoni të pini esëll një filxhan çaj me një lugë të vogël mjaltë.

Përziejeni mirë dhe pijeni. Një orë pasi e keni pirë mund të konsumoni mëngjesin. Rezultati do të jetë i menjëhershëm.

Dietologët këshillojnë ta bëni këtë ritual për disa ditë rresht, derisa situata të normalizohet. Por, mos harroni në qoftë se vazhdoni të hani ushqime të thata dhe të mos pini lëngje, situata do të rëndohet dhe do të detyroheni ti drejtoheni mjekut specialist.

Pin It