Modric rinovon me Realin

modric

Real Madridi ka njoftuar ka rinovuar kontratën e re me Luka Modric.

Kroati do të jetë pjesë e Los Blancos deri në fund të vitit 2020.

Modric për Realin në La Liga është paraqitur në 119 ndeshje, ku ka bërë 6081 pasime, 192 shanse të krijuara, 189 driblime dhe tetë gola.

Modric iu bashkua gjigantëve spanjoll nga Tottenhami.

Pin It