Montella: Rikthimi jonë do të jetë befasues

 

Vincenzo Montella insiston se objektivi i Milanit për sezonin e ardhshëm është kualifikimi për Ligën.

Montella kualifikojë Milanin në Evropë, në sezonin e tij të parë në krye të klubit, dhe trajneri shpreson të shkojë më mirë në sezonin 2017-18 me skuadrën e tij, duke pasur parasysh edhe trasnferet e fundit.

“Jam plot entuziazëm, ekipi po rritet, është plotësuar nga djemtë e rinj dhe me përvojë,” tha ai në një konferencë për shtyp.

Më tutje, Montella ka treguar objektivin kryesor të Milanit.

“Ne duam të arrijmë në Ligën e Kampionëve, dhe për të bërë këtë do të duhet të arrijmë dy skuadra, të cilat do të jenë Napoli, Roma, Atalanta, Lazio dhe gjithashtu Interi, të cilët me siguri do të kenë ambicie për të thyer në katër të parat”, tha Montella.

Pin It