Morata-Conte, një histori “dashurie”

chelsea-morata-conte

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, është i gatshëm që të futet në bisedime me Real Madridin për sulmuesin e tyre Alvaro Morata.

Më një sulm me emra si Cristiano Ronaldo, Karim Benzema dhe Gareth Bale, spanjolli ka gjetur pak hapësira.

Kjo bën qq Conte të mos dorëzohet për sulmuesin.

Morata u thye në Bernabeu pas dy vite të bukura te Juventusi, ku Real aktivizoi klauzolën për riblerjen e tij.

 

Pin It