Moti, e enjte 17 janar 2019

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë orët e para të ditës në të gjithë Shqipërinë.

Pasditja dhe mbrëmja sjellin shtim të vranësirave fillimisht në Jug.

Ndërsa gjatë natës vranësirat do të shtrihen në të gjithë territorin duke gjeneruar reshje të pakta shiu e dëbore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten sërish në të dy vlerat duke luhatur ekstremumet ditore nga -8°C mëngjesi deri në 14°C mesdita.

Era do fryjë mesatare në tokë deri e fortë në det me shpejtësi deri mbi 30 km/h nga drejtimi Juglindja duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Pin It