Moti, e enjte 2 nëntor 2017

Vijon dominimi i kthjellimeve në të gjithë vendin deri pas mesditës kur vranësira të lehta shfaqen në ekstremin Verior.

Pasditja mbetet e kthjellët në Jug dhe zonat Qendrore ndërsa vranësirat shtohen gradualisht në Veri. Vonë në mbrëmje dhe gjatë natës, parashikohet që vranësirat të mbulojnë pjesën më të madhe të territorit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten me 2 – 3°C gjatë orëve të mëngjesit ndërsa një rritje të lehtë sjell mesdita, kryesisht në zonat malore Lindore.

Era do të fryjë kryesisht e lehtë me shpejtësi 20 km/h nga drejtimi Veriperëndimor – Perëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim të ulët.

Pin It