Moti, e enjte 30 nëntor 2017

Vranësira dhe shira të dendur dominojnë zonat Veriore ndërsa reshje më të pakta do të ketë në Qendër dhe Jug të territorit.

Gjatë mesditës dhe pasdites shirat intensifikohen në Veri dhe Qendër dhe gradualisht deri në mbrëmje, reshjet intensifikohen edhe në zonat Jugore.

Pas mesnatës parashikohet pakësim i reshjeve në Veri dhe Qendër ndërsa zonat Jugore mbeten me vranësira dhe shira të konsiderueshëm.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten me 6 – 7°C në orët e mëngjesit ndërsa rritja gjatë mesditës do të jetë më e moderuar si pasojë prezencës së reshjeve.

Era do të fryjë e fortë dhe deri shumë e fortë gjatë mesditës, duke arritur shpejtësi mbi 70 km/h nga drejtimi Jugor ndërsa dallgëzimi në det do të ngjitet në 5 – 6 ballë.

Pin It