Moti, e hënë 17 shtator 2018

Kthjellimet vijojnë në zonat bregdetare por vranësira kalimtare do ketë në zonat malore kryesisht në ekstremin Verior. Pasditja fuqizon vranësirat në zonat

malore në Veri dhe Qendër, ndërsa Jugperëndimi mbetet kryesisht me kthjellime.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit mbeten thuajse konstante gjatë mëngjesit por rritje të lehtë sjellin orët e mesditës duke shënuar maksimalisht 33°C.

Era do të fryjë kryesisht mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det dallgëzimi jetë 2 ballë.

Pin It