Moti, e hënë 19 mars 2018

Gjatë gjithë ditës, moti dominohet nga vranësira dhe shira të dobët dhe mesatarë por shira deri intensivë priten gjatë ditës në ekstremin Verior dhe zonat Jugore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit sjellin rritje të lehtë në vlerat termike të mëngjesit dhe orëve të mesditës duke shënuar maksimalisht 21°C.

Era do të fryjë kryesisht mesatare, me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Jugperëndimor ndërsa në det do vijojë dallgëzimi 3 – 4 ballë.

Pin It