Moti, e martë 15 janar 2019

Masat ajrore të qëndrueshme do të diktojnë mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare.

Më të dendura vranësirat paraqiten në Juglindje duke rrezikuar reshje të pakta dëbore.

Gjatë pasdites dhe mbrëmjes vijon moti me kthjellime dhe vranësira por pa rrezikuar reshje.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në të dy vlerat duke luhatur ekstremumet ditore nga -13°C mëngjesi në zonat malore deri në 10°C mesdita në bregdet.

Era do fryjë mesatare në tokë deri e fortë në det me shpejtësi deri mbi 45 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Pin It