Moti, e martë, 27 gusht 2019

Sipas meteoalb: deri në mesditë moti do të mbetet në ndikimin e alternimeve të kthjellimeve dhe vranësirave të lehta, ku më të dukshme paraqiten në zonat malore, por pasdite vranësirat pësojnë zhvillim duke sjellë shira në veri-verilindje dhe juglindje të vendit. Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°c deri në 36 °c.   Era do fryjë e lehtë në tokë dhe det me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 2-3 ballë.

Pin It