Moti, e martë 6 mars 2018

Orët e para të ditës mbeten me vranësira e shira të dobët por mesdita intensifikon shirat në Veri dhe Qendër ndërsa pasditja fuqizon shirat edhe në zonat Jugore.

Duke iu afruar mbrëmjes, shirat pakësohen në Jug dhe pjesërisht në Qendër ndërkohë që zonat Veriore mbeten me shira të dobët.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit por mbeten thuajse konstante në mesditë ndërsa ekstremumet luhaten nga 3 në 20°C.

Era do të vijojë të fryjë mesatare, me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Jugor ndërsa në det dallgëzimi mbetet 3 ballë.

Pin It