Moti, e shtunë 18 nëntor 2017

Kthjellime e vranësira të lehta dominojnë motin në ultësirën perëndimore por me vranësira të dukshme paraqiten zonat malore.

Pasditja vijon me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në pjesën më të madhe të vendit, përjashtuar ekstremin Jugor ku do të ketë rrebeshe të shkurtra deri në mbrëmje kur pritet që moti të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare deri mëngjesin pasardhës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit sjellin një rënie me 2°C gjatë mëngjesit por nuk priten ndryshime të ndjeshme në orët e mesditës.

Era do të vijojë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi deri 32 km/h nga drejtimi Verior dhe Verilindor duke gjeneruar në det dallgëzim  2 – 3 ballë.

Pin It