Moti, e shtunë 31 mars 2018

Kthjellime dhe vranësira të shpeshta dominojnë të gjithë territorin. Pasditja dhe mbrëmja fuqizojnë vranësirat duke sjellë rrebeshe shiu në Veri dhe gradualisht gjatë natës, shirat shtrihen në të gjithë territorin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit vijojnë me rritje të ndjeshme duke bërë që termometri të ngjitet maksimalisht në 26°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë, me shpejtësi mbi 65 km/h nga drejtimi Jugor ndërsa në det gjenerohet dallgëzim mbi 5 ballë.

Pin It