Mourinho trajner i kombëtares Angleze..?!

jose-mourinho

Sipas mediave angleze, Murinjo i ka shprehur disa të afërmve të tij, dëshirën për të drejtuar kombëtaren e Anglisë në Euro 2016.

Në karrierën e tij, trajnerin portugez nuk ka marrë në dorë asnjë kombëtare, ndaj dhe preferon ta bëjë “sefte” me “Tre Luanët” të cilët për momentin drejtohen nga Roi Hodgson.

Gjithsesi, mbetet të qartësohet kontrata e trajnerit aktual, e cila është ende në fuqi dhe nuk ia lejon Mourinhos nisjen e bisedimeve.

Pin It