Muaji Ramazan: Ambasada e SHBA shtron iftarin e dhjetë të përvitshëm

13450062_614899672019591_2536632226039148304_n

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë për të 10 vit radhazi ka shtruar iftar për besimtarët myslimanë në muajin e shenjtë te Ramazanit.

Organizimi nën kujdesin e ambasadorit Donald Lu ka bërë bashkë punonjës të ambasadës, përfaqësues të myftinisë së Tiranës dhe disa besimtarë e besimtare të moshave të ndryshme. Në një postim në rrjetet sociale, Myftiu i Tiranës, Ylli Gurra e ka vlerësuar, mrekulli të Ramazanit dhe një iftar ndryshe

Pin It