Napoli mposht Sassuolën, mban vendin e parë (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=lWb8XRWSuzs

Napoli ka arritur të marrë një fitore të rëndësishme ndaj Sassuolës me rezultatin 3-1 duke konsoliduar më shumë vendin e parë në Seria A.

Golat për Napolin u shënuan nga Callejon (19′) dhe Higuain (42′, 93).

Për Sassuolën shënoi Falcinelli (3′) nga pika bardhë e 11-metërshit.

Napoli me këtë fitore mban vendin e parë me 44 pikë pas 20 ndeshjeve të zhvilluara.

10623416_1108164095883830_8060702779911093157_o

Pin It