Ndërron jetë aktori i njohur shqiptar Vegim Xhani

vegimi-267x200

Ka ndërruar jetë në moshën 76 vjeçare aktori i njohur estradës shqiptare Vegim Xhani.

Aktori ndërroi jetë nga një atak një atak në zemër.

Ai ka interpretuar në disa filma të kinematografisë shqiptare si “”Kur hiqen maskat”(1975) , “Vajzat me kordele të kuqe”(1978) , dhe “”Shtigje lufte” (1974).

 

 

Pin It