Ndeshja kundër Interit nuk do të jetë e lehtë

Juventus' coach Massimiliano Allegri shouts during a Serie A soccer match against Chievo Verona at the Bentegodi stadium in Verona, Italy, Saturday, Aug. 30, 2014. (AP Photo/Felice Calabro')

Trajnerin i Juventuisit, Massimiliano Allegri, në konferencën për shtyp ka thënë se ndeshja kundër Interit nuk do të jetë aspak e lehtë.

Ky derbi do të jetë i vlefshëm për Kupën e Italisë dhe të dyja klubet dëshirojnë finalen.

“Do të jetë një ndeshje e vështirë. Unë pres një Inter të zemëruar, i cili dëshiron të arrijë në finale ashtu si ne”.

“Ata vijnë nga një barazim në shtëpi ndaj Carpi , por unë nuk mendoj se ata janë në vështirësi. Cilësia e ekipit nuk ndryshon kaq shpejt, ata do të bëjnë maskimumin për të kaluar më tej”, ka thënë Allegri.

 

Pin It