Nesër stuhi rëre afrikane në vend deri të mërkurën

Images

Nga dje, vendi ynë është përfshirë nga masa të ngrohta ajri që kanë sjellë temeperatura të pazakonta për stinën. Deri të mërkurën, vendet e Europës Juglindore, përfshirë Shqipërinë do të mbulohen nga një stuhi rëre afrikane. Pritet që nesër, stuhia të jetë në pikun e saj, duke shënuar vlerat më të larta të temperaturave dhe në zonat malore. Stabilizimi i temperaturave do të vijë të enjten ndërsa fundjava e ardhshme do të ketë edhe reshje shiu.

 

Pin It