Neuer dhe Costa më të mirët në Gjermani

SHANGHAI, CHINA - JULY 21: Douglas Costa of Muenchen runs with the ball during the international friendly match between FC Bayern Muenchen and Inter Milan of the Audi Football Summit 2015 at Shanghai Stadium on July 21, 2015 in Shanghai, China. (Photo by Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images)

Manuel Neuer dhe Daglas Costa janë shpallur portieri më i mirë dhe futbollisti më i mirë në Bundesligë.

Sondazhi kryhet çdo dy vjet nga revista gjermane “Kicker” dhe ka parë sërish Neuerin si portierin më të mirë, me 31.6% të votave.

Ndërkaq, Daglas Costa, i blerë nga Bayerni verën e shkuar, siguroi 30.3% të votave, duke mposhtur me sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang që mori 23% dhe sulmuesin e Bayernit, Thomas Muller të tretin me 14.8%.

 

Pin It