Niang nuk largohet nga Milan

Football Soccer - AC Milan v Sampdoria - San Siro stadium, Milan, Italy - 28/11/15 AC Milan's M'baye Niang gestures.REUTERS/Alessandro Garofalo

M’Baye Niang nuk do të veshë fanellen e Leicester City-t.

Milani ka bllokuar shitjen e sulmuesit francez te “dhelprat”. Lajmi konfirmohet nga “Sky Sport”, që shpjegon se klubi i Premier League kishte ofruar plot 16 milione euro për kartonin e lojtarit, 10 milion tani, 5 ne qershor dhe 1 milion ne rast kualifikimi ne Champions League sezonin e ardhshëm.

Niang bëhet kështu një ndër pikat e forta të ekipit të Sinisa Mihajlovic.

Pin It