Nuk ka fitues në “Olimpiko”

1080p-AC Milan Roma Keisuke Honda assists InzaghiNdeshja e shumëpritur mes Romës dhe Milanit në Olimpiko përfundon me rezultatin 1-1.

Goli parë i ndeshjes shënohet nga Roma me anë të Rudiger në minutën e 4 të takimit.

Pjesa e parë përfundon me këtë rezultat.

Në minutën e 50 Kucka shënon me kokë për të barazuar rezultatin.

Kjo ishte një ndeshje shumë delikatë edhe për të ardhmen e dy trajnerëve pasi një humbje mund të kushtonte shkarkim.

Me këtë Barazim Roma ndodhet në vendin e 5 me 34 pikë, ndërsa Milan në vendin e 6 me 29 pikë.

 

 

Pin It