“Opera për tri grosh” e Vaclav Havel vjen në Teatrin Kombëtar

15232280_10153906732292121_6604173203849585536_n-350x197

“Opera për tri grosh” është Premiera më e re në Teatrin Kombëtar. Një Komedi satirike nga Vaclav Havel, me regji nga Met Xhelili, skenografia Genci Shkodrani, kostumet Anila Zajmi-Katanolli. Interpretojnë: Arben Derhemi, Alfred Trebicka, Vasjan Lami, Adelina Muça, Olta Gixhari, Laura Nezha, Niada Saliasi, Lulzim Zeqja, Eva Alikaj, Erjona Kakeli, Anila Bisha, Rajmonda Bulku, Arjola Basho, Julinda Emiri, Gert Ferra, Genti Deçka, Gent Hazizi, Igli Zarka dhe Xhuliano Brisku. Shfaqja vjen për kënaqësinë e publikut në dt. 9-10-11 Dhjetor, ora 19:00.

Pin It