Parashikimi i motit – 1 maj 2017

Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të na shoqërojnë gjatë orëve të paradites duke bërë që kthjellimet të jenë dominuese, por herë pas here do të ketë edhe vranësira të lehta e kalimtare.

Pjesa e dytë e ditës do të vijojnë me kthjellime dhe vranësira të lehta në bregdet dhe zonat e ulëta duke lënë me vranësira të dendura dhe shira të dobët zonat malore të Shqipërisë.

Sipas MeteoAlb, përsa i përket, temperaturave të ajrit do të pësojnë rënie të lehtë gjatë orëve të mesditës. Era do të fryjë mesatare në tokë dhe në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi jugperëndimor, për pasojë në brigjet detare do të gjenerohet dallgëzim mbi 2 ballë.

Pin It