Parashikimi i motit, 16 dhjetor 2019

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e sotme, moti parashikohet i kthjellët dhe me vranësira kalimtare deri në mesditë.

Parashikohet që era të jetë me drejtim  Juglindje -Lindje me shpejtësi deri në 8 m/sek,hera-herës me rrahje deri ne 15m /sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.

 

Pin It