Parashikimi i motit, 29 qershor 2020

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti parashikohet i kthjellët dhe i nxehtë me vranësira mesatare kalimtare në relievet malore nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

Në këto orare, parashikohet shi i izoluar në relievet e larta malore në lindje të territorit.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet e pasuar nga valëzim i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen: 

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 20/35 diell
Kukës 18/34 diell re shi
Lezhë 21/34 diell
Dibër 16/31 diell re shi
Durrës 23/33 diell
Tiranë 22/34 diell re
Elbasan 21/35 diell re
Berat 19/35 diell re
Vlorë 21/32 diell
Korçë 17/31 diell re shi
Gjirokastër 19/34 diell re shi
Sarandë 18/32 diell
Pin It