Parashikimi i motit, 6 janar 2020

Moti dominohet nga kthjelime dhe vranësira të dukshme të cilat sjellin reshje të pakta dëbore në zona të izoluara në Veri dhe Lindore por pasditja dhe në vijim sjellin shtim të kthjellimeve në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit ulen me 4-5 gradë Celsius në mëngjes dhe mesditë duke bërë që vlerat minimale dhe maksimale të luhaten nga 9-10 gradë Celsius gjatë mesditës.

Era do të vijojë të fryjë mesatare dh shpesh e fortë, me shpejtësi deri 75 km/ h nga drejtimi Verior- Verilindor duke krijuar në det dallgëzim mbi 6 ballë.

Pin It