Parashikimi i motit, e diel 10 qershor 2018

Moti mbetet me kthjellime vranësira kalimtare deri pas mesditës kur sërish vranësirat fuqizohen duke sjellë rrebeshe afatshkurtra në zonat malore por shira të izoluar në zonat e ulëta ndërsa bregdeti Qendror dhe Jugor paraqiten kryesisht pa shira.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen me 2-3°C gjatë mëngjesit ndërsa mesdita sjell një rritje të vlerave termike duke ngjitur maksimumin mbi 32°C.

Era do të fryjë mesatare, me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi Verior ndërsa në det vijon dallgëzim 2-3 ballë.

Pin It