Parashikimi i motit, e enjte 27 tetor 2016

15-05-1024x658

Deri në mesditë pjesa më e madhe e vendit do të dominohet nga alternime kthjellimesh dhe  vranësirash duke rrezikuar edhe  shira të përkohshëm, më të mundshme në zonat jugore dhe juglindore ku herë pas here do të ketë rrebeshe.

Parashikohet që kushtet e paqëndrueshme atmosferike të mbeten prezent edhe gjatë pasdites duke bërë që vranësirat dhe shirat të jenë dominuese në pjesën më të madhe të territorit. Në majat e maleve reshjet do të shfaqen edhe me flokë dëbore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të ndjeshme në të dy vlerat ekstremale të ditës. Era do të fryjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi veriperëndimor, për pasojë në brigjet detare do të ketë dallgëzim 4 ballë.

Pin It